E-learningový kurz „Přípravný kurz na zkoušku odborné způsobilosti“

Tento kurz je základní složkou přípravy na zkoušku odborné způsobilosti dle zákona č. 427/20111 Sb., o doplňkovém penzijním spoření. Najdete v něm ale i řadu zajímavých a důležitých poznatků ke své každodenní práci.

Co studiem kurzu získáte?

 • Ideální přípravný nástroj za minimální poplatek.
 • Možnost studovat z domova i zaměstnání bez větších omezení a na libovolném dostupném zařízení (PC, notebook, tablet, smartphone).
 • Kurz je sestaven ze šesti modulů zahrnujících široké spektrum znalostí z oblastí důchodové reformy, finančních trhů a jejich nástrojů, dle požadavků vyhlášky ČNB č. 215/2012 Sb..
 • Součástí e-learningu jsou testové otázky z databáze, která je obtížností a formou adekvátní testům zkoušky odborné způsobilosti.
 • Neomezený přístup do kurzu získáte na celé 2 měsíce. Opakovaně tak můžete trénovat přípravné testy a opakovat teoretické materiály.

Obsah kurzu:

Tématická oblast

 1. právní předpisy důležité pro distribuci dle zákona o doplňkovém penzijním spoření
 2. principy a fungování důchodového spoření - VYŘAZENO
 3. principy a fungování doplňkového penzijního spoření
 4. investiční nástroje, jejich druhy a vlastnosti
 5. principy finančního trhu
 6. investice, investiční strategie a související rizika

Studium kurzu

Kurz má rozsah adekvátní 8 - 12 hodinám studia. Po objednání a úhradě ceny získáte na váš e-mail přihlašovací údaje na e-learningový portál http://edu.exams.cz a můžete obratem začít studovat. Kurz je součástí přípravy na zkoušku, tj. je součástí produktového balíčku „Zkouška odborné způsobilosti + přípravný e-learning“. Veškeré další informace získáte po registraci na portál exams.cz. Napoví vám též postup uvedený níže na této stránce.

Ukázka testovacího modulu

Doporučení jak kurz získat:

Zaregistrujte se na portál exams.cz.
  Vyberte si službu „e-learningový kurz“ a proveďte platbu \n
  Po ověření platby získáte obratem přístup do výukového portálu edu.exams.cz a můžete začít studovat

RSS feedaktuality

01.04.2020

Seriál rad EFA/EFP poradců EFA/EFP poradci radí s aktuálními finančními otázkami - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO SERIÁL NALEZNETE ZDE:

24.03.2020

**EFPA ČR ruší zkoušky do odvolání** V kontextu dalších opatření, které v pondělí 23. 3. přijala vláda ČR v rámci vyhlášeného nouzového stavu, jsme nucení **zrušit konání všech termínů zkoušek do odvolání.** O zrušení vašich termínů budete informováni e-mailem. Přihlášení účastníci se mohou zcela zdarma přehlásit na jiný termín zkoušky. Všechny účastníky zapsané ve zrušeném období ujišťujeme, že o svůj již zaplacený termín nepřijdou. V případě, že si s přehlášením nevíte rady, kontaktujte náš helpdesk v běžné pracovní době. Již nyní zpřístupňujeme termíny v létě a na podzim s dostatečnou kapacitou, míst bude pro všechny zájemce dostatek. Věříme, že tuto komplikovanou dobu využijete pro další studium a přípravu. K dispozici je pro vás zdarma testovací aplikace Dril, a to nově bez nutnosti přihlášení na termín zkoušky. Děkujeme za pochopení, společně vše zvládneme Váš tým EFPA ČR

18.03.2020

EFPA pomáhá veřejnosti ZDARMA Vážení přátelé, v těchto dnech se na nás obrací desítky osob s dotazy typu: „Jak mám pracovat se současnými rezervami?“, „Jak mám upravit své rodinné hospodaření?“ „Jak postupovat v případě potřeby odložit splátky úvěrů?“ a dalšími. Pokud máte svého finančního poradce, neváhejte se na něj obrátit s jakýmikoliv dotazy. Pokud finančního poradce nemáte, nebo vám není schopen pomoci, vyberte si z více než 300 poradců s certifikátem EFA/ EFP - kontaktovat je můžete přímo ze stránky https://efpa.cz/poradci - zde si podle regionu či jména vyberete vám nejbližšího odborníka. EFPA bude každý týden zveřejňovat v aktualitě níže otázky našich spoluobčanů a odpovědi na ně. https://efpa.cz/aktualita/228-serial-rad-efa-efp-poradc- Online testy nově zdarma Abyste mohli jít dětem a kolegům příkladem a využili čas k vlastnímu rozvoji, připravila pro Vás EFPA cvičné testy na všechny odborné zkoušky on-line ZDARMA. Cvičné testy naleznete ZDE. Přejeme Vám v této nelehké době pevné zdraví, energii a pokud možno klid, abychom to všichni zvládli. Váš tým EFPA ČR

13.03.2020

-- MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ -- na odborných zkouškách EFPA ČR V souvislosti s usnesením vlády ČR ze dne 12. 3. 2020 upravuje EFPA ČR pravidla pořádání odborných zkoušek následovně: - Vypsané termíny zkoušek se konají v původních oznámených termínech Zkoušky jsou organizovány ve sníženém počtu do 29 osob Plánované termíny budou i nadále probíhat v tomto omezeném režimu Na zkouškách je upravováno rozesazení s větším prostorem mezi účastníky Váš tým EFPA ČR

Administrační portál systému zkoušek pro ověření odborné způsobilosti pro distribuci některých produktů dle zákona č. 427/2011 Sb., o doplňkovém penzijním spoření (Akreditace ČNB č.j. 2014/021009/CNB/570)

Partneři centra:
pef
ekf
EFPA Česká republika
AFIZ