E-learningový kurz „Přípravný kurz na zkoušku odborné způsobilosti“

Tento kurz je základní složkou přípravy na zkoušku odborné způsobilosti dle zákona č. 427/20111 Sb., o doplňkovém penzijním spoření. Najdete v něm ale i řadu zajímavých a důležitých poznatků ke své každodenní práci.

Co studiem kurzu získáte?

 • Ideální přípravný nástroj za minimální poplatek.
 • Možnost studovat z domova i zaměstnání bez větších omezení a na libovolném dostupném zařízení (PC, notebook, tablet, smartphone).
 • Kurz je sestaven ze šesti modulů zahrnujících široké spektrum znalostí z oblastí důchodové reformy, finančních trhů a jejich nástrojů, dle požadavků vyhlášky ČNB č. 215/2012 Sb..
 • Součástí e-learningu jsou testové otázky z databáze, která je obtížností a formou adekvátní testům zkoušky odborné způsobilosti.
 • Neomezený přístup do kurzu získáte na celé 2 měsíce. Opakovaně tak můžete trénovat přípravné testy a opakovat teoretické materiály.

Obsah kurzu:

Tématická oblast

 1. právní předpisy důležité pro distribuci dle zákona o doplňkovém penzijním spoření
 2. principy a fungování důchodového spoření - VYŘAZENO
 3. principy a fungování doplňkového penzijního spoření
 4. investiční nástroje, jejich druhy a vlastnosti
 5. principy finančního trhu
 6. investice, investiční strategie a související rizika

Studium kurzu

Kurz má rozsah adekvátní 8 - 12 hodinám studia. Po objednání a úhradě ceny získáte na váš e-mail přihlašovací údaje na e-learningový portál http://edu.exams.cz a můžete obratem začít studovat. Kurz je součástí přípravy na zkoušku, tj. je součástí produktového balíčku „Zkouška odborné způsobilosti + přípravný e-learning“. Veškeré další informace získáte po registraci na portál exams.cz. Napoví vám též postup uvedený níže na této stránce.

Ukázka testovacího modulu

Doporučení jak kurz získat:

Zaregistrujte se na portál exams.cz.
  Vyberte si službu „e-learningový kurz“ a proveďte platbu \n
  Po ověření platby získáte obratem přístup do výukového portálu edu.exams.cz a můžete začít studovat

RSS feedaktuality

27.03.2017

-- DŮLEŽITÁ NOVINKA --Nové termíny penzijních zkoušek jsou k objednání již pouze přes naší partnerskou společnost EFPA ČR - zkoušky i přípravný e-learning tedy objednávejte nově přes portál efpa.cz, konkrétně zde https://efpa.cz/zkousky/zkouska-penze.

15.12.2016

Nové termíny zkoušek pro leden-březen 2016 byly vypsány! Podívejte se do nabídky termínů.

01.11.2016

Poslední 2 termíny zkoušky z penzí do konce roku 2016: 1. 12. v PRAZE a 13. 12. v BRNĚ. Nenechávejte přihlášení na poslední chvíli!

09.09.2016

V. Mezinárodní konference naší sesterské asociace EFPA ČR pro všechny profesionály v poradenském byznyse! 21. 9. 2016, TOP Hotel Praha, Tomáš Sedláček, zástupci ČNB, MF ČR a další zajímaví řečníci. Poslední volná místa na efpa.cz/konference

Administrační portál systému zkoušek pro ověření odborné způsobilosti pro distribuci některých produktů dle zákona č. 427/2011 Sb., o doplňkovém penzijním spoření (Akreditace ČNB č.j. 2014/021009/CNB/570)

Partneři centra:
pef
ekf
EFPA Česká republika
AFIZ